Pühadeeelne uudistevalik loomaõigustest

Tänan toetajaid, et saan internetis tuhnimiseks aega võtta. Otsin ja uurin just neid uudiseid, mis ei ole veel meie organisatsioonide lehekülgede esiritta jõudnud ja millest võib midagi järeldada. Eelkõige seda, et ühiskondlik muutus laiemal tasandil on hoolimata kõigest toimumas. Aeglaselt, aga siiski on. Loodan, et alates järgmisest nädalast ilmub uudiste valik jälle õigel ajal, ehk igal esmaspäeval kajastades eelmist nädalat. Head iseseisvuspäeva teile kõigile!

Soome loomakaitseseaduse muudatustest jäi välja kohustus loomad enne tapmist tuimestada. Sellega on seotud Soome NATOga liitumise plaan ja hirm Türgi suhtumise ees. Halal tapmisel loomi nimelt ei tuimestata. Loe soomekeelset lugu siit.

Direct Action Everywhere on alustanud kampaaniat selleks, hädasolevaid loomi oleks võimalik päästa ilma et aktivistid sellepärast kinni läheksid. Vt siit.

Jälle tegeleb üks ülikool üliõpilastele vegantoidu võimaldamisega. Seekord Cambridge. Vt siit.

Kanadas kogutakse allkirju kaheksajalafarmide lõplikuks keelustamiseks: Vt siit.

Üks päris huvitav tweet ka kaasamõtlemiseks: Uuriv ajakirjanik ja kirjanik George Monibot räägib, mis Hollandis tegelikult toimub: Vt siit.

Soome Elokapina liikumine (Extinction Rebellion Finland) avaldab ennastsalgavalt meelt põlismetsade (pildid Aalistunturis Lapimaal) lagedaksraiumise vastu. Vt siit.

Website Powered by WordPress.com.